Az utóbbi évek egyik fő törekvése nem csak Magyarországon, hanem az egész világon, a fenntartható gazdaság, és ezen belül a fenntartható közfelületek kialakítása. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a közösségi zöldfelületeket olyan növényekkel ültetik be, amik egyrészt viszonylag kevés gondozást igényelnek, másrészt jól fedik a talajt, védik azt és így zárt növényágyások jöhetnek létre. Természetesen az első évben ezeket a növényeket is még fokozottabban kell ápolni ahhoz, hogy megfelelően begyökeresedjenek, de a következő években ez egyre kisebb mértékűvé válik.
Magyarországon az ilyen növényeknek a helyi klímának kell megfelelniük. Az egynyári növényfelületeket általában kisebbre tervezik, mert ezeket minden évben újra kell ültetni. Magyar nemesítésű egynyári fajták állnak rendelkezésre, amik bizonyítottak már az elmúlt években, évtizedekben, hogy megfelelő díszfelületet tudnak képezni. A legtöbb könnyen fenntartható és ár-érték arányban kedvező növény az évelők közül kerülhet ki: tavasztól őszig a színes virágzó felületeket lágyszárú évelő növényekkel tudják megvalósítani.
Az évelő növényeknél természetesen jó, ha a növények levelei is díszítenek, valamint a habitusuk, formájuk is szép. A nemesítéseknek köszönhetően egyre több fajta közül lehet választani, amik minden követelménynek megfelelnek. A nyári szárazságtűrés, a változékony időjárásnak való ellenállóság, a téltűrés, és gyakran az utak sózásából adódó plusz stressz-tűrés is követelmény, hogy egy faj fajtája alkalmas legyen.
A mostani magyar kiültetésekben ennek megfelelően többféle fűféle kerül. Az évelő kúpvirágok (legtöbbször a Rudbeckia fulgida fajtái) nyáron sárga foltot biztosítanak virágzataikkal. A kék sudárzsálya (Perovskia atriplicifolia) is sokáig virágzik, ráadásul érintésre erősen aromás illatú. A macskamenta (Nepeta fassenii) szürkés leveleivel és kék virágaival díszít. Az orvosi zsálya (Salvia officinalis) elsősorban színes: sárgatarka, ezüstszürke, lilás vagy fehér-rózsaszín-zöld leveleivel nagy foltokban díszít.
Árnyékos helyeken a mindent tűrő borostyán (Hedera), a szagos gólyaorr (Geranium macrorrhyzum), az örökzöld orbáncfű (Hypericum calycinoides), az árnyékliliomok (Hosta), a kövérke (Pachysandra terminalis) képes nagyobb, összefüggő felületeket kevés gondozással elfedni.